logo fotograf slubny

O mnie

Nie będę Was zanudzać kiedy dostałem pierwszy aparat.

Nie pamiętam.

Zresztą chyba nawet nie dostałem tylko kupiłem gdy postanowiłem fotografią zajmować się profesjonalnie. A postanowiłem zostać fotografem z fascynacji ludźmi. Mój nauczyciel zawodu mawiał, że fotografia to przede wszystkim drugi człowiek z jego charakterem, przeżyciami, emocjami. I to właśnie ten charakter, przeżycia i emocje trzeba pokazać.

Pokazać ze smakiem - tym się kieruję. Kogo i gdzie fotografowałem? Wiele wspaniałych osób w wielu wspaniałych miejscach. Ale to już było, teraz liczy się to, co przede mną. Z Waszym – mam nadzieję – udziałem :)

Zapraszam do współpracy!

Andrzej Bieńkowski

OSTATNIO NA BLOGU

Wpis dodał Andrzej Bieńkowski w dniu 19 Listopada 2018 w kategorii Reportaż ślubny

... czyli rzecz o sukni ślubnej a właściwie jak ją pokazać w sposób ciekawy, interesujący, oddając jej piękno? Nasz sposób to zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą: mniej znaczy więcej. Mniej to w tym przypadku opisanie sukni poprzez detal, wyrwany dzięki ciasnemu kadrowi z kontekstu. Taki kadr dopiero pozwala dotrzec hafty, koronki, tiule, perły etc., które decydują o ostatecznym  wyglądzie sukni. Zapraszamy do kliknięcia w tekst i obejrzenia załączonego kolażu!  Miłego oglądania i jeśli uda nam się sprowokować Państwa do komentarzy zapraszamy na fb!

Wpis dodał Andrzej Bieńkowski w dniu 4 Listopada 2018 w kategorii Reportaż ślubny

... to nic innego, niż znane ze szkoły: co autor (poeta) chciał powiedzieć. Każda fotografia, każde pojedyncze zdjęcie ma zakodowaną przez autora informację i tylko od zastosowanych przez niego środków zależy jak zostanie odebrana. Nie inaczej jest z fotografią ślubną, często postrzeganą jako oczywistą wręcz zbyt oczywistą. Bo cóż tu może być do interpretacji jak wszystko jest z góry ustalone zaczynając od uczestników, ceremonii, strojów, rekwizytów etc. Otóż, naszym zdaniem jest! W załączeniu do tekstu umieściliśmy dwie fotografie na ten sam temat. Identyczne co do elementów, ale czy można powiedzieć że przekazują ten sam komunikat? Zachęcamy do małego eksperymentu! Wystarczy kliknąć i zerknąć! Zapraszamy!