Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/webstorm/ftp/andrzejbienkowski.pl/templates/blog_group_site.php on line 153
AndrzejBieńkowski - Fotograf ślubny w Warszawie
logo fotograf slubny

Codziennie w innej klatce

Andrzej Bieńkowski, 15 Kwietnia 2017 w kategorii Reportaż ślubny

 

Sesję z Elizą i Tomaszem nazwaliśmy sesją w pudełku. Kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się ustalając szczegóły naszej współpracy moją uwagę zwróciła, dająca się wyczuć wręcz fizycznie ich więź.

Normalnie metafizyka!

Przygotowując się do sesji, poszukujemy jakiegoś punktu zaczepienia specyficznego dla danej pary który pozwoli nam pokazać coś, czego sami u siebie nie dostrzegają a co jest tylko ich. I stąd pomysł na zamknięcie ich w pudełkach! W ich małych światach, harmonizujących ze sobą, które połączyły ich w sposób naturalny i cudny. 

Wyjątkowi ludzie, bardzo interesujący, ciepli o bardzo ciekawych osobowościach. Praca w ich towarzystwie okazała się bardzo owocna czego dowodem są tajemnicze, osobiste portrety ale też  pogodne wspólne ujęcia. 

Dziękuję Wam za to, że mogłem choć chwilę pobyć z Wami w Waszym Świecie!

Michal, 7 Kwietnia 2017 w kategorii Sprzęt fotograficzny

 

Praca fotografa to ciągłe poszukiwanie nowych pomysłów a do ich realizacji potrzebna jest taka mała zazwyczaj czarna puszka z otworem i coś na czym można utrwalić obrazy. Od stu pięćdziesięciu lat nieodmiennie tak to funkcjonuje zmienia się tylko w zależności od rozwoju naszej cywilizacji a fotografia zawsze była, odkąd powstała, w forpoczcie stosowania najnowszych technologii. I dlatego jako fotografowie ślubni w swojej pracy bardzo dużą wagę przywiązujemy do sprzętu, który pozwala nam zaoferować Państwu produkt najwyższej jakości jednocześnie ciągle sięgamy do magicznego świata fotografii analogowej. Jeśli mieliby Państwo jakieś pytania dotyczące również spraw technicznych to zapraszam do skontaktowania się z nami. 

Administrator, 10 Czerwca 2015 w kategorii

Andrzej Bieńkowski, 0 w kategorii

Trudno napisać  tekst o portrecie, a zwłaszcza o portrecie formalnym , aby nie wpaść w manierę  czegoś co nazywam nadużywaniem zbyt poważnych określeń. Sam zawsze staram używać się słów prostych, zwykłych, codziennych. Tak, i w  tym przypadku będzie.

Historia ludzkości to historia portretu. Pierwsze rysunki w jaskiniach przedstawiające polowania, rytuały potem ikony, portrety władców i świętych, aż po dzisiejsze zwykłe zdjęcia z wakacji, selfie, zdjęcia dzieci, rodziny.  Każdy z wymienionych rodzajów portretów ma kilka wspólnych cech tj. utrwalenie wizerunku czyli przedstawienie osoby i utrwalenie chwili. Proste, no nie do końca. Aby dobrze oddać charakter osoby fotografowanej /portretowanej to trzeba ją poznać. Żeby poznać kogoś należy spędzić z nią trochę czasu. Czas, ciągle go nam brakuje.  Jaki mamy na to sposób?

Jak zrekompensować deficyt czasu wykonując portrety formalne i to w miejscu pracy?

W studio migaffka ten brak czasu staramy się równoważyć poprzez zbudowanie odpowiednio komfortowej atmosfery dla naszych klientów. Czy to się udaje? Zapraszamy do galerii!

 

Micha, 0 w kategorii

OSTATNIO NA BLOGU

Wpis dodał Andrzej Bieńkowski w dniu 13 Listopada 2019 w kategorii

Czyli... rzecz o fotografowaniu w studio. Puryści i wykładowcy fotografii uznają nazywanie takiej przestrzeni studiem za conajmniej nie zrozumienie tematu ale mniejsza o to. To jest moja przestrzeń, moje miejsce gdzie materializują się cudowne rzeczy - portety. Państwa portrety. Co to znaczy dobry portret? Mogę odpowiedzieć za siebie i nie wprost. Ja wiem tylko kiedy jest szansa na jego powstanie      i dlatego staram się stworzyć odpowiednie warunki ku temu, i temu służy przede wszystkim moje osiem metrów kwadratowych na których chętnie Państwa przywitam.

Wpis dodał Andrzej Bieńkowski w dniu 23 Lipca 2019 w kategorii

Tak pracujemy. Szukamy tego co jest prawdziwe, indywidualne i piękne w KAŻDYM CZŁOWIEKU. Szukamy Was prawdziwych i znajdujemy! Czasem musi to potrwać , dlatego nasze sesje są nieco dłuższe niż standardowe ale i efekty są inne. Zaczynamy zawsze od rozmowy przy kawie, ot taki to nasz mały rytuał! Poznajemy Was a Wy nas. Sesja oficjalna "biznesowa" nie musi być nudną koniecznością, naprawdę leczymy obiektywem!!!